Покращений дисплей, оновлені камери, швидший процесор – все це стосується нового iPhone 14 Pro. Apple часто критикують за дивні рішення, але ще частіше намагаються копіювати. iPhone завжди ставить тренди на ринку смартфонів, і нова модель навряд чи стане винятком.

Дисплей Super Retina XDR OLED у Apple iPhone 14 Pro став ще яскравішим, а виріз для фронтальної камери та сенсорів поступово стає меншим. Основна камера знімає з роздільною здатністю 48 Мп і має оптичну стабілізацію з 2-кратним зумом «без втрат».

Є захист від води IP68 та можливість надсилати екстрені повідомлення через супутник навіть без SIM-картки. А як процесор використовується новий шестиядерний A16 Bionic, який ще потужніший. Загалом перед нами найкращий iPhone – до виходу iPhone 15, звичайно.

Розпакування та комплект

У комплекті з iPhone 14 Pro ми отримуємо лише кабель USB-C на Lightning – зарядний пристрій доведеться купувати окремо.

На жаль, Apple поки що не відмовилися від стандарту Lightning – може, це нарешті станеться наступного року. Ще в коробці є ключ для виймання SIM-картки та наклейки.

Дизайн та зовнішній вигляд

Декілька років дизайни нових iPhone радикально не змінюються – щороку відбувається кілька оновлень, але не більше.

У випадку з Apple iPhone 14 Pro уваги варті дві речі: нове темно-фіолетове забарвлення та зміна вирізу «чубчика» на «острів», для фронтальної камери. Вже багато років обговорюється те саме питання – коли Apple нарешті позбудуться величезного вирізу на екрані, і компанія почала робити кроки в цьому напрямку.

З іншого боку, це унікальна особливість iPhone, яка відрізняє його від решти смартфонів, тому чекати швидких революційних змін не варто. Виріз став меншим і знаходиться на невеликій відстані від верхньої рамки – Apple назвали його Dynamic Island. Усередині його розміщена фронтальна камера, датчик Face ID та кілька інших сенсорів.

Apple спробували програмним чином перетворити великий чорний виріз на дисплеї iPhone 14 Pro на перевагу, додавши функціональності.

Для тих, хто хоче показати всім оточуючим, що у нього найновіший iPhone, додано темно-фіолетове забарвлення корпусу. Доступна також срібляста, золота та чорна. Задня кришка матова, але трохи ковзає в руках, а посередині розміщений глянсовий логотип Apple у вигляді яблука.

Бічні рамки iPhone 14 Pro плоскі, зроблені з нержавіючої сталі, але через глянцеву поверхню збирають багато відбитків і плям. На правій стороні знаходиться клавіша ввімкнення, до якої легко дістати пальцем, на лівій – кнопки зміни гучності, перемикач у беззвучний режим та слот для однієї SIM-картки.

Знизу ви знайдете роз’єм Lightning, мікрофон та динамік, а зверху немає нічого. Apple захистила нові iPhone від води за стандартом IP68, завдяки чому 14 Pro витримає занурення під воду на глибину до 6 метрів протягом 30 хв – цікаво, тому що зазвичай IP68 означає максимум, до 1,5 метрів. При цьому маса телефону дорівнює 206 грам, а габарити – 147,5 71,5 7,9 мм.

Екран смартфона

Як і раніше у смартфонів Apple, однією з головних переваг iPhone 14 Pro став дисплей.

Це панель Super Retina XDR OLED з діагоналлю 6,1 дюйма та роздільною здатністю 2556×1179 пікселів. Співвідношення сторін дорівнює 19,5:9, а щільність пікселів – 460 ppi. Є підтримка технологій HDR10 та Dolby Vision.

Частота оновлення є адаптивною і може досягати 120 Гц, при статичному зображенні показник знижується до 10 Гц.

У режимі always-on частота екрану взагалі становить 1 Гц. Значно збільшилася яскравість дисплея: в ручному режимі вона піднімається до 1000 нит, а на вулиці при сонячному світлі досягає неймовірних 2000 нит. Мінімальна яскравість опускається до 2 ниток, що дозволяє комфортно користуватися смартфоном у повній темряві.

Вражає і точність відтінків – середня dE2000 дорівнює лише 0,7. Однак новий iPhone, як і раніше, не пропонує різні передустановки кольору. Апарат сам робить перемикання між sRGB для загального використання та Display P3 (різновид DCI-P3 від Apple) для сценаріїв з широкою гамою кольорів.

Однією з ключових нових функцій став режим дисплея always-on, на який власники iPhone очікували вже давно. У режимі на дисплеї виводяться шпалери та основна інформація на кшталт часу та сповіщень. Завдяки цьому енергія витрачається повільно – всього по 1% на годину.

Під час реєстрації особи Face ID виріз Dynamic Island розширювався і змінював форму, щоб відобразити живе зображення захопленої особи. Під час відтворення музики з Apple Music острів розширюється, показуючи графік відтворення живого звуку. Якщо вам надходить виклик, він розширюється, щоб показати, хто дзвонить. Доторкнувшись до вирізу, можна змінити призначені дії.

Камери iPhone 14 Pro

Смартфон Apple iPhone 14 Pro має такі ж чотири камери, як і найдорожчий 14 Pro Max.

Порівняно з торішньою моделлю, головні зміни торкнулися основного сенсора. Тепер він знімає з роздільною здатністю 48 Мп і використовує технологію Quad Bayer – вперше у Apple. Доступний ультраширококутний сенсор на 12 Мп з 12 Мп телеоб’єктивом, а спереду розміщена фронтальна камера теж роздільною здатністю 12 Мп.

Основний об’єктив за замовчуванням зберігає фотографії з роздільною здатністю 12 Мп. За якістю вони приблизно такі самі, як на будь-якому iPhone останніх років. Деталізація на висоті, шуму майже немає, контрастність висока, кольори точні. Трохи штучно виглядають трава та листя, але це не псує знімки. Крім того, завдяки роздільній здатності 48 Мп доступний 2-кратний зум «без втрат».

Ультраширококутна камера на iPhone 14 Pro – і зовсім одна з найкращих серед смартфонів. Алгоритми усунення спотворень з обох боків працюють бездоганно, контрастність і динамічний діапазон такі самі, як інших сенсорах, а деталізація висока. Фокусування на відстані до 4 см дозволяє робити фото в режимі “макро”.

Телеоб’єктив тут із 3-кратним оптичним зумом радує високою деталізацією, приємною кольоровою гамою та відсутністю шуму.

Роздільна здатність фронтальної камери також становить 12 Мп, і вона підтримує оптичну стабілізацію з автофокусуванням, що рідкість. Якість селфі чудова, коли людина, яка перебуває у кадрі, завжди залишається у фокусі.

Новий смартфон iPhone 14 Pro вміє знімати відео 4K/60 fps із усіх чотирьох сенсорів, коли для любителів кіно доступний режим 4K при 24 fps. Smart HDR забезпечує ширший динамічний діапазон, а оптична стабілізація усуває будь-яке тремтіння. Якість роликів традиційно висока і не поступається багатьом відеокамерам.

Почему выбирают Смартфон Apple iPhone

Существует множество причин, почему люди выбирают смартфоны Apple iPhone. Некоторые из них:

  1. Качество и надежность: Apple известен своим высоким уровнем качества и надежности, что делает iPhone очень популярным у пользователей, которые ценят эти характеристики.
  2. Привлекательный дизайн: iPhone является одним из самых красивых смартфонов на рынке, с современным и инновационным дизайном, который привлекает многих пользователей.
  3. Экосистема: Apple предлагает полную экосистему продуктов и сервисов, что позволяет пользователям наслаждаться удобством и совместимостью между различными устройствами, такими как iPhone, iPad, Mac и т.д.
  4. Продуктивность: iPhone известен своей высокой производительностью, что позволяет пользователям работать быстро и эффективно, запускать множество приложений и выполнять различные задачи.
  5. Камера: Камера iPhone является одной из лучших на рынке, что делает iPhone популярным выбором для людей, которые ценят качество снимков и любят фотографировать.
  6. Безопасность: Apple известен своей высокой безопасностью и конфиденциальностью данных, что делает iPhone популярным выбором для людей, которые ценят безопасность своих личных данных и информации.
  7. Статус: iPhone является символом статуса и престижа, что делает его популярным у пользователей, которые ценят роскошь и престижные бренды.

Конечно, каждый человек выбирает смартфон в зависимости от своих потребностей, вкусов и бюджета, но iPhone имеет множество характеристик и преимуществ, которые делают его очень популярным среди пользователей.