Килим виконує не тільки естетичну функцію, але і зігріває ноги, по ньому приємно ходити босоніж. 

Періодично килим потрібно чистити від різних забруднень. Навіть якщо візуально виріб виглядає чистим, миття додасть йому більш свіжий вигляд, а густий ворс стане знову м’яким і приємним на дотик. 

Є три ефективних способу миття килимів, які не вимагають серйозних засобів побутової хімії. Обійтися можна копійчаними інгредієнтами, які є майже в кожному господарстві. 

Сіль і сода

Хлорид натрію і гідрокарбонат натрію змішують в рівних пропорціях. Сіль і соду втирають в килим вологою щіткою, а потім залишають на півгодини. Після цього суміш прибирають пилососом. Метод особливо ефективний проти жирної плями. 

Как почистить ковер дешевыми средствами, не прибегая к бытовой химии: 3 простых способа

Оцет

В даному випадку краще не використовувати яблучний і сильно концентрований оцет – можна нашкодити ворсу килима. 20 мл інгредієнта змішують в літрі води. У розчині змочують губку і протирають забруднені ділянки. Потім залишається змити нанесене засіб через півгодини і пропилососити. 

Чайна заварка

Два попередніх методу працюють з килимами світлих тонів. З темними трюки не працюють і можуть залишити плями. В цьому випадку потрібно скористатися засобом на основі чайної заварки. 
Потрібно зробити все наступним чином: заварити чай, зібрати заварку і викласти на забруднення. Залишають до тих пір, поки заварка не висохне. Далі її прибирають, промивають і пилососять килим.