Всі знають, наскільки важлива планування кухні. Перш ніж ми перейдемо до кулінарії, потрібно облаштуватися так, щоб робити повсякденні справи на кухні легко і весело.

Зміст

  • Правильне розміщення меблів і приладів
  • Форма і розмір кухні

Кухня є найважливішим приміщенням в квартирі і повинна забезпечити комфорт господині в її роботі.

Правильне розміщення меблів і приладів

Помічено, що кухонна діяльність починається з холодильника, потім триває у робочого столу і раковини і закінчується у вручений поверхні (тобто біля плити).

Как сделать кухню удобной и функциональной: несколько полезных идей

Ця технологічна лінія повинна мати максимально зручну конфігурацію. Вільне пересування по всіх цих напрямках має бути збережено навіть в маленькій кухні.

Розміщення меблів відповідно до принципу технологічної схеми кухні і правильне розміщення обладнання забезпечить мінімальні витрати часу і праці для господині.

Форма і розмір кухні

Форма кухні може мати форму літери L, U, а іноді і Г.легше, коли всі зони пов’язані між собою однією стільницею. Але також може бути зручною кухня з двома паралельними робочими столами або зі столом-островом (робочий стіл посередині кухні).

Важливо наступне: перш ніж купувати меблі на замовлення, Ви повинні добре уявляти собі схему вашої кухні: між холодильником і мийкою, а також між мийкою і плитою було достатньо місця для роботи, а всі необхідні пристрої знаходилися не дуже далеко один від одного.

Є багато способів для задоволення цих умов, якщо у вас так звана «відкрита» кухня: робоча стінка Г-подібної форми, в два ряди, або стіл-Острів. Навіть в самій маленькій кухні довжина функціональної стінки повинна відповідати довжині не менше 360 см.Мінімальна ширина кухні – до 180 см. у цій кімнаті можна розмістити робочу поверхню на одній зі стін і на достатній відстані від інших.

Це рішення прийнятно, але не дуже зручно. Кухня, закрита з двох сторін паралельними рядами шаф, повинна бути не менше 240 см в ширину.

Ширина кімнати також може бути обмежена однією лінією меблів, а на іншій стороні встановити стіл. Проте тільки 250-270 см ширини дозволяють встановити в кухні затишний столик на чотирьох осіб. Як правило, це використовується в кухнях Г-подібної форми.

Варто взяти на замітку приблизні розміри різних типів кухонь:

– мінімальна площа для відкритої кухні – 5-6 м кв.;

– мінімальна площа кухні закритою-8-9 м кв.;

– закрита кухня з обіднім столом – 10-15 м кв.;

– закрита кухонна зона зі столом-островом – 18 квадратних метрів і більше – в залежності від особливостей «острова».