Стиль, Краса і практичність поєднуються в інтер’єрі далеко не завжди.

Зміст

  • Мінімалізм в обробці стін
  • Простий стелю
  • Світлий гладкий підлогу
  • Відмова від дзеркальних і глянцевих поверхонь
  • Дерев’яні меблі
  • Закриті системи зберігання

Часто, створюючи дизайн мрії, власник квартири забуває про зручність і потім мучиться зі складною і багаторівневої прибиранням.

Мінімалізм в обробці стін

Якщо для довгої і частого прибирання немає часу – краще відмовитися від такого настінного декору, як ліпнина, складні рельєфи і карнизи.

Простой в уборке интерьер: топ-6 работающих приемов

Все це буквально притягує пил і бруд і виглядає неохайно вже через кілька днів після ремонту.

Особливо це стосується складної фактурної ліпнини, різьблення по дереву і рельєфною, фактурної мозаїки. Для простоти краще обклеїти стіни шпалерами або пофарбувати однотонною фарбою, а мозаїку повісити в рамці, як картину.

Простий стелю

Прагнення до простоти і лаконічності стосується і стелі. Складні, багаторівневі і натяжні конструкції на стелі викликають масу складнощів в прибиранні.

Дістатися до них непросто, ретельно вичистити, щоб все повернулося до первозданного вигляду, – ще складніше. Також варто відмовитися і від підсвічування на стелі, за винятком звичайної люстри і невеликих точкових ламп.

Світлий гладкий підлогу

Практичність і простота підлогового покриття особливо важлива, так як саме воно найчастіше піддається псуванню і забруднень. Тому підлогу обов’язково повинен бути гладким і, по можливості, твердим, щоб не просідав. Це може бути високоякісний ламінат або паркет.

У кухні та ванній варто постелити велику плитку з добре затертими швами. Колір підлогового покриття краще вибрати світлий-на темному, як не дивно, бруд стає помітніше.

Відмова від дзеркальних і глянцевих поверхонь

Блискучі глянцеві стільниці, тумби, столики, комоди і полиці виглядають шикарно тільки на сторінках інтер’єрних журналів. В реальності такі поверхні будуть немов магнітом притягувати пил і бруд, нервуючи господиню і змушуючи раз у раз братися за ганчірку або губку.

Спокою з таким інтер’єром точно не буде. Тому краще зупинитися на матових поверхнях з якісних натуральних матеріалів – вони не тільки практичніше, але і виглядають набагато дорожче.

Дерев’яні меблі

Кожне десятиліття вносило щось нове в оформлення інтер’єру, але одне залишалося незмінним в більшості стилів – меблі з натурального дерев’яного масиву. Це не тільки екологічний і безпечний, але і практичний матеріал. Він рідше брудниться, і на ньому практично не помітна пил.

А сучасні модні течії вітають використання дерева з ефектом грубої обробки, без помітного лакового покриття – що ще більше спрощує догляд за такими меблями.

Закриті системи зберігання

Чим менше дрібних речей розкидані по кімнатах – тим менше збирається пилу. А відкриті полиці і шафки зі скляними дверцятами не тільки самі непрості в догляді, але і дозволяють побачити накопичилася всередині бруд.

Тому краще обзавестися закритими системами зберігання, куди можна заховати все зайве. Це можуть бути вбудовані в меблі висуваються ящики, скрині, завішені ніші або антресолі.