Організація простору в сучасному інтер’єрі грає найважливішу роль. Ванна з туалетом не є винятком.

Зміст

  • Як правильно розпланувати площу санвузла
  • Матеріали для ванної та туалету
  • Оптимізація простору

Крім розширених функцій, докорінно змінилося ставлення до естетики приміщення.

Вибір матеріалів і технологій їх монтажу дозволяє вирішувати найамбітніші дизайнерські завдання.

Найбільш ефективно реалізувати їх можна, об’єднавши ванну і туалет.

Какой дизайн подобрать для совмещенного санузла: советы эксперта

Це істотно оптимізує обсяг і дає можливість розмістити предмети і аксесуари, які просто фізично неможливо встановити в разі роздільного розташування цих кімнат.

Рекомендаціями щодо оформлення об’єднаного приміщення поділилася експерт мережевого видання” БелНовости ” в області дизайну та інтер’єру Юлія Тичино.

Як правильно розпланувати площу санвузла

Рішення буде в будь-якому випадку компромісним, оскільки приладів, пристроїв і предметів для даного типу приміщень величезна кількість, і застосувати їх не представляється можливим. Розумним рішенням буде планування на стадії проектування.

Визначивши необхідний комплект необхідного обладнання можна почати пошуки конкретних моделей з потрібними функціями. Потім слід передбачити їх кінцеве розташування. Одним з улюблених прийомів в санвузлах є зонування приміщення.

Засоби для умовного поділу площі:

– Перегородка. Стаціонарні або мобільні конструкції дозволять акцентувати увагу на окремих ділянках площі або відокремлювати функціональні зони. Варіанти виконання вибираються відповідно до особистих пристрастей, природної необхідності або наявними можливостями.

Це може бути як цегляна кладка, так і конструкція з гіпсокартону, пластики або скла. Набувають популярності мобільні перегородки. Невелика вага, простота переміщення в потрібне місце і доступна ціна роблять їх дуже затребуваним товаром.

– Штора. Мабуть, найдавніший вид перегородок. На практиці дуже практичний і зручний спосіб зонування. У зібраному стані портьєри і штори не займають багато місця, більш того можна зробити приховану конструкцію, де не буде видно елементів кріплення і карниза. Підібрати стилістично вписується в інтер’єр текстиль можна досить легко, при величезному виборі, який представлений на ринку.

– Світлове зонування. Відносно новий напрямок у вітчизняному дизайні. Розвиток світлодіодної електротехніки дало потужний імпульс подальшому вдосконаленню в цій області.

Точкові світильники, стрічки і спрямовані джерела випромінювання – відмінний спосіб розділити кімнату на окремі ділянки, не зводячи складних будівельних конструкцій. Системи управління світлом можуть бути як стаціонарні, наприклад, багатофункціональні вимикачі, так і чисто електронні, тобто дистанційні пульти.

Матеріали для ванної та туалету

Сантехнічні прилади останнього покоління надзвичайно надійні, проте навіть вони не можуть захистити приміщення від надлишку вологи.

Звідси випливає висновок, що необхідно застосовувати тільки водостійкі матеріали:

– Кахель. Традиційна обробка ванних кімнат і туалету. Чудові санітарно-гігієнічні якості укупі з довговічністю і широким вибором виробів, що випускаються роблять цей матеріал лідером.

– Камінь. Варіант обробки не назвеш бюджетним. Базовий матеріал і його установка коштують чимало. Але цінителів ексклюзивних інтер’єрів це не зупиняє. Природний і неповторний природний малюнок унікальний, і це швидше приваблює власників житла, які хочуть підкреслити власний статус, ніж тих, хто бажає мати найкращі технічні характеристики санвузла.

– Мозаїка. Популярність цього матеріалу зростає з року в рік. Він трохи дорожче кахлю і складніше в укладанні. Тому часто використовується фрагментарно. У вигляді геометричного панно або тематичного малюнка, викладеного з невеликих за розміром шматочків мозаїки. При монтажі потрібно майстер високої кваліфікації.

– Гіпсокарон. Простий і недорогий матеріал. Вибирати необхідно тільки вологозахисний варіант виконання. Швидко монтується і легко обробляється будь-якими будівельними розчинами і фарбами. Можливо укладати на нього кахель і мозаїку.

– Забарвлення. Оштукатурена і шпакльована спеціальними сумішами поверхню грунтується рекомендованим розчином і забарвлюється водостійкою фарбою. Масляні і нітрофарби застосовуються сьогодні вкрай рідко.

Вони виділяють леткі речовини і повністю закупорюють пори в стінах і стелях, що робить негігроскопічними, звідси неестетичні сліди патьоків від конденсату і бризок. Фарби на полімерній основі значно виграють за цими параметрами. Часто використовуються акрилові склади не мають запаху, оскільки в складі відсутні вуглеводневі розчинники, і легко витримують підвищену вологість.

– Пластикові панелі. Видів безліч, і застосовуються вони широко. Особливо для стель. Швидкий і недорогий монтаж з можливістю вкрити конструктивні недоліки приміщення і проходять інженерні комунікації.

– Металеві панелі. У переважній більшості випадків встановлюються на стелі. Виготовляють їх з алюмінію або спеціально обробленого сталевого листа. Найчастіше можна побачити їх в адміністративних приміщеннях, готелях і офісах, однак і в приватному будівництві із задоволенням використовуються, оскільки при простоті і швидкості монтажу служити вони будуть дуже довго.

– Натяжні стелі. Цей вид обробки виділився в окрему область, оскільки вимагає професійного обладнання для установки. Перевагами є абсолютна вологозахист і ідеальна, практично дзеркальна поверхня полотна після установки. Сьогодні можна замовити таку стелю не тільки потрібного кольору і відтінку, але і з нанесеним на нього малюнком.

Оптимізація простору

Засобів збільшення реальної і візуальної площі багато. Необхідність в цьому є, оскільки просторі ванні і туалети можна зустріти лише в приватному житловому будівництві. У більшості ж випадків можливість розмістити всі бажані предмети обмежена невеликою площею.

Допоможуть вирішити це завдання наступні прийоми і способи облаштування:

– Колір. Точне дозування і чітко визначений відтінок можуть візуально розширити приміщення. Це дуже важливе вміння дизайнера правильно сформувати колірну гамму дуже цінується. Непрофесійний або формальний підхід у виборі колера може і погіршити візуальне сприйняття. Тому при сумнівах краще довіритися майстру, проте слід пам’ятати, що світлі тони краще.

– Матеріал. Найважливіший фактор при проектуванні і будівництві. Легкі витончені конструкції додадуть легкості обсягом. Застосування скла і особливо дзеркал здатне створити неможливе. Правильне орієнтування в просторі і знання в організації візуальних ефектів — навик необхідний для вирішення цього непростого завдання. Непогано виглядають і елементи з нержавіючої сталі, хромовані або нікельовані деталі.

– Меблі. Найефективніший спосіб організації зберігання необхідних предметів побутової хімії, туалетного приладдя та засобів гігієни. Проектуючи приміщення можна закласти вбудовані елементи: ніші, шафи і полички. Це буде оптимальним варіантом для невеликих приміщень. Якщо площа дозволяє розмістити готові предмети меблів, то вибирати їх необхідно виключно за функціональними можливостями. Тобто це повинна бути меблі, спеціально зроблена для вологих приміщень.

– Комунікація. Доступні для огляду деталі будь-яких постачальних систем псують зовнішній вигляд і візуально стискають простір. По можливості їх необхідно вкрити. Водопостачання і каналізація, в разі неможливості прихованої установки, зашивається коробами і відбувається тими ж або аналогічними за кольором і фактурою матеріалами.

Електропроводка при монтажі обов’язково заземлюється, а всі прилади повинні мати сертифікат для використання у вологих місцях. Єдиний варіант, який не рекомендовано вкривати, це підводить газова труба, якщо у ванній кімнаті встановлений котел обігрівача води або опалення.